4

شادوبن در اینستاگرام

اصطلاح « شادوبن یا ممنوعیت در سایه» را حدودا سال ۲۰۰۶ برای اولین بار توییتر استفاده کرد.‌ شادوبن در اینستاگرام به معنی این است که محتوای صفحه شما از دید کاربرانی که شما را دنبال نمی کنند مخفی شود در این حالت صفحه شما بسیار ضعیف می شود و هشتگ هایی که برای بیشتر دیده شدن استفاده میکنید کارآمد نیست و بازدید صفحه به شدت افت می کند. توجه داشته باشید اینستاگرام درمورد شادوبن شدن صفحه شما هیچ اخطار و اطلاعی نمی دهد.

 علائم شادوبن در اینستاگرام

زمانی که احساس کردیددر اینستاگرام شادوبن شدید برای یکی از پست‌های خود یک هشتگ منحصر بفرد قرار دهید، سپس وارد قسمت اکسپلور شوید اگر با تایپ هشتگ پست شما نمایش داده نشد متوجه خواهید شد اینستاگرام شما را شادوبن کرده است. روش دیگری که شما متوجه شوید شادوبن شدید افت شدید لایک و کامنت پست ها می باشد.

دلایل اصلی شادوبن شدن در اینستاگرام

مدت زمان شادوبن

آمار دقیقی در مورد زمان شادوبن توسط اینستاگرام وجود ندارد ولی با توجه به تجربه افراد مختلف به مدت 14 روز گزارش شده است.در صورت انجام اصلاحات برای خارج شدن از این حالت 3 تا 14 روز زمان می برد.

 خارج شدن از حالت شادوبن اینستاگرام

حذف هشتگ ها ی اضافی و شکسته

اگر برای پست های خود از هشتگ های تکراری استفاده کرده اید آن ها را پاک کنید توجه داشته باشید این کار را یک دفعه برای همه پست ها انجام ندهید. علاوه بر این 20 پست آخر را چک کنید اگر از هشتگ های ممنوعه استفاده کرده اید آن ها را حذف کنید.

تغییر حالت پیج

مهم ترین کار برای رفع شادوبن در اینستاگرام تغییر حالت چند روزه صفحه از حالت بیزنسی و عمومی به حالت خصوصی یا شخصی است.

کم کردن فعالیت پیج

به مدت 3 تا 4 روز به هیچ وجه فعالیتی نداشته باشید پست و استوری منتشر نکنید، لایک و کامنت نگذارید ، فالو و آنفالو نکنید و تبلیغات اینستاگرام خود را متوقف کنید.

ایمیل به اینستاگرام

در مورد مشکلات پیش آمده برای پیجتان به اینستاگرام ایمیل بزنید و کامل توضیح دهید. برای برقراری ارتباط با Instagram در قسمت تنظیمات گزینه report a problem می توانید مشکل خود را در قالب پیام کاملا توضیح دهید بهتر است در مورد شادوبن شدن صفحه اشاره ای نکنید و در مورد مشکل دیده نشدن پست ها و یا کار نکردن هشتگ ها پیام ارسال کنید.

 عدم استفاده از VPN و سرویس هایی که با اینستاگرام مطابقت ندارند

استفاده از فیلترشکن باعث تغییر IP شما  می شود. تغییر مداوم لوکیشن باعث مشکوکشدن شما دید اینستاگرام می شوددر نتیجه پیجتان shadowban  می شود. توجه داشته باشید استفاده از روبات هایی که به طور خودکار موجب افزایش کامنت و فالوئر می شوند بسیار موثر است پس دسترسی آن ها را قطع کنید و پسوورد خود را تغییر دهید.

 نتیجه گیری

برای جلوگیری از  shadoban شدن در اینستاگرام هشتگ های خود را بررسی کنید و از سیستم های خودکار استفاده نکنید. الگوریتم های اینستا مدام در حال تغییر هستند پس با احتیاط به فعالیت ببپردازید زیرا هرروز احتمال وجود تله ای از سمت آن وجود دارد تا از نقض قوانین جلوگیری کند. 

دریافت مشاوره رایگان

برای مشاوره رایگان با این شماره تماس بگیرید.

نظرات

فیلد اجباری*