1

چگونگی ساخت هویت برای برند

منظور از هویت برند در واقع عناصر قابل رویت برند مانند رنگ ، طرح و لوگو است که با استفاده از این عوامل پیامی را به مشتریان انتقال می دهد و  برند را در ذهن مخاطبان متمایز می کند.  توجه داشته باشید که هویت برند با تصویر برند متفاوت است. تصویر برند ویژگی های خلاقانه برند می باشد  که یک مزیت رقابتی به حساب می آید در صورتی که  هدف از هویت برند ایجاد ارتباط عاطفی بین برند و مشتری است  و روشی که یک شرکت برای ایجاد یک تصویر مشخص در ذهن مخاطبان از آن استفاده می کند.

چگونه برای یک برند هویت سازی کنیم؟

برند های معروف و بزرگ هم در سطح فکری و هم عاطفی مورد توجه مشتریان قرار می گیرند. برای انجام این کار نیاز به استراتژی هویت بصری برند و خلاقیت جسورنه دارد.از طراحی بسته بندی گرفته تا توسعه وب سایت ، از تبلیغات سنتی گرفته تا رسانه های اجتماعی ، همه کارهای خلاقانه  در استراتژی برند ساخته شده است که مخاطبان را  به مشتری وفادار تبدیل می کند. بازاریابی و پیام رسانی مداوم منجر به یک هویت ثابت برای برند و در نتیجه فروش مداوم می شود.

شناسایی هویت برند

روشی که هر شرکت برای ایجاد یک هویت تجاری قوی ، منسجم و مداوم باید اعمال کند متفاوت خواهد بود ، اما چند نکته بطور کلی در اکثر موارد اعمال می شود:

1.تحلیل شرکت و بازار هدف: تجزیه و تحلیل کل شرکت و نگاهی به نقاط قوت ، ضعف ، فرصت ها و تهدیدات شرکت ، روشی اثبات شده برای کمک به مدیران است تا وضعیت خود را بهتر درک کنند تا بتوانند مراحل مورد نیاز برای دستیابی به اهداف خود را بهتر تعیین کنند.

2.تعیین اهداف کلیدی تجارت: هویت برند باید به تحقق اهداف شرکت کمک کند. به عنوان مثال ، اگر یک خودروساز در حال دنبال کردن یک بازار لوکس است ، باید تبلیغات آن را ترغیب کرد تا به آن بازار متوسل شود. آنها باید در کانال ها و سایت هایی ظاهر شوند که احتمالاً مشتریان بالقوه آنها را می بینند.

3.شناسایی مشتریان: انجام نظرسنجی ها ، تشکیل گروه های متمرکز و برگزاری مصاحبه های یک به یک می تواند به یک شرکت کمک کند تا گروه مصرف کننده خود را شناسایی کند.

4.تعیین پیام مورد نظربرای برقراری ارتباط: یک شرکت به جای تلاش برای ترکیب ویژگی ها ی مثبت ، نیاز به ایجاد یک پیام قابل درک مداوم دارد همه عناصر یک برند ، مانند تصاویر ، لوگو و طرح های رنگی ، باید یک پیام منسجم را منتقل کنند.

عناصر مهمی که در  هویت برند می توانند مفید باشند عبارت اند از:

1) نام برند:

نام برند نقش اصلی در هویت برند را ایفا میکند. زیرا  ابزار مؤثری برای ارتباط برند و مشتریان به حساب می آید.در واقع نام برند است که در ذهن مشتریان ثبت می شود. کلماتی که برای معرفی شرکت، محصولات و  خدمات و مفهوم برند، استفاده می گردد. 

2) لوگو:

لوگوی تجاری یکی از عوامل هویت بصری برند می باشد. لوگو در طول زمان با انجام تبلیغات مؤثر باعث می شود در ذهن مشتریان ثبت شود. بنابراین افراد با دیدن لوگو نام برند را به خاطر می آورند حتی زمانی که نام برند در کنار لوگو  نوشته نشده باشد.

3)انتخاب رنگ مناسب:

انتخاب رنگ مخصوص برای هویت بصری بیانگر شخصیت برند شما است. اگر رنگ سازمانی خود را با دقت و هوشمندانه انتخاب کنید تأثیر زیادی در درک مخاطب از برند شما دارد.

4)بسته بندی محصولات :

برای محصولات فیزیکی قطعا طراحی بسته بندی می تواند مشتریان را تحت تأثیر قرار دهد با تععین بازار هدف و ارزیابی سلیقه مشتریان می توانید.بسته بندی جذابی داشته باشیدکه توسط آن بدرخشید.

دریافت مشاوره رایگان

برای مشاوره رایگان با این شماره تماس بگیرید.

نظرات

فیلد اجباری*