نکات اساسی سئو

9 نکته اساسی برای سئو

زمانی که شما یک محتوای جدید منتشر می کنید و قصد دارید کاربران آن را در سریع ترین زمان ممکن مشاهده کنند برای دستیابی به این هدف میتوانید از جعبه ابزار سئو و نکات و ترفند هایی که در آن وجود دارد کمک بگیرید.

ممکن است شما مطالب جدیدی را در وبلاگ یا سایت خود منتشر کنید و منتظر هستید که تا در فهرست Google  قرار بگیرد و دارای رتبه شود.این روند بسیار زمان بر و ناامیدکننده است که هفته ها یا ماه ها برای افزایش رتبه منتظر بمانید. چندین کار ساده وجود دارد که می توان با کمک آن ها ایندکس و رتبه بندی در گوگل سریعتر انجام شود.

نکات اساسی که برای سئو سایت

Indexing

1) بررسی URL

در واقع ایندکس شدن مطالب در گوگل چندان سخت نیست، با استفاده از ابزارهایی که گوگل در اختیار ما می گذارد یکی از ساده ترین و سریع ترین ابزار ها بررسی URL  می باشد.در Search console google  قدیمی و جدید  دو ابزارFetch ,Render این امکان را به شما می دهد که URL را ارسال کنید و به Google بگویید که آن را به اصطلاح خز (crawl) کند. با این کار شما آن URL در صف خزش گوکل در اولویت قرار می دهید.این به معنا است که گوگل لیستی از URLها را برای خزیدن دارد و این امر باعث می شود مطلب شما سریع تر خزیده و ایندکس شود.

2) Sitemap

روش دیگری که وجود دارد استفاده از نقشه سایت  یا  سایت مپ می باشد در واقع .با استفاده از نقشه سایت شما گوگل را راهنمایی می کنید که صفحات شما را بهتر بررسی کند و همچنین از وجود صفحات جدید و ویرایش صفحات قدیمی سایت شما مطلع شود .

ابتدایی ترین و اساسی ترین موردی که وجود دارد قرار دادن نقشه سایت در فایل robots.txt است. در این فایل شما لیستی از دستور العمل ها را دارید و با وجود نقشه سایت در فایل robots.txt باعث می شودکه سایت شما خیلی راحت تر و سریع تر توسط گوگل بررسی شود.

3) Google indexing API

طی چند ماه گذشته موتور جستجو گوگل و بینگ API های جدیدی را معرفی کرده اند تا به سرعت و اتوماسیون خزیدن  و ایندکس شدن URL ها کمک کنند. موتور جستجو بینگ برای هر URL جدید یک API  جدید در نظر میگیرد. در صورتی که گوگل اعلام کرده  که API آن ها خاص است.

Yoast  اعلام کرده است که به زودی از ایندکس سراسری google و bing در افزونه SEO WordPress پشتیبانی می کند.

Indexing & ranking

در حال حاضر روش های دیگری هم وجود دارد که شما می توانید باکمک  آن ها مطالبتان سریع تر ایندکس شود و در طول زمان کم تری رتبه بگیرد.

4) Links from important pages

باید هنگام انتشار محتوای جدید برای ارتباط صفحات لینک ایجاد کنید. صفحه ایجادشده ممکن است صفحه اصلی شما باشد پس حتما از سایت یا وبلاگ خود به محتوای جدید لینک بدهید.

با ایجاد لینگ به گوگل 2 چیز را اطلاع می دهید

1- در آینده باید لینک های ایجاد شده را خز کند و در طول زمان در فهرست صفحات خزیده شده قرار بگیرد این امر باعث مهمتر شدن لینک ها می شود

2-  با لینک دادن صفحات مهم به محتوای جدید به تعیین رتبه بندی آن کمک می کنید. این امر باعث لینک های با کیفیت می شود.

5) Update old content

اغلب اوقات مدیران سایت فراموش می کنند علاوه بر صفحات مهم از محتوا های قدیمی به محتوای جدید ارتباط برقرار کنند.در بسیاری از موارد از لینک های در صفحه اصلی به محتوای قدیمی استفاده می کنند اما برگشت به مقاله های قدیمی در سایت و اضافه ردن لینک هایی به محتوای جدید را فراموش می کنند. توجه داشته باشید لینک در صفحاتی باید ایجاد شود که کلید واژه مرتبط با مقاله جدید در آن وجود داشته باشد .این امر باعث ایجاد ارتباط صفحات مرتبط با هم می شود.

6) Share socially

انتشار محتوای جدید در شبکه های اجتماعی بسیار حائز اهمیت است بنابراین یکی از بهترین راه ها برای بدست آوردن اشتراک بیشتر  و افزایش ترافیک برای سایت ، انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی است. بعضی از کارشناسان سئو معتقدند که گوگل برای تعیین رتبه بندی سایت،به تعداد اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی توجه میکند.

7) Generate traffic to the URL

این روش یک تکنیک پیشرفته است ایجاد ترافیک طبیعی برای مقاله جدید سایت به ارتقا رتبه سایت کمک می کند. توجه داشته باشید گوگل می تواند ترافیک را به وسیله chrom اندازه گیری کند و ترافیک طبیعی را از ترافیک حاصل از تبلیغات تشخیص دهد.

Ranking

8) Target query deserves freshness

زمانی که محتوای جدید را ایجاد میکنید اگر قوانین تولید محتوا را در نظر بگیرید گوگل شرایطی را ایجاد می کند که می توانید در آن مقاله سریع تر رتبه بگیرید. در واقع موتور جستجو گوگل با محتوا های قدیمی برخورد می کند.

گوگل با توجه به الگوریتم freshness هنگامی که کاربر در جستجوی عبارتی مانند نتیجه یک مسابقه فوتبال را سرچ می کند. طبیعتا کاربر اگر با نتایج قدیمی رو برو شود سایت را ترک می کند زیرا هدف کاربر اطلاعات و محتوای تازه است. این الگوریتم توانایی پیدا کردن مطالبی که تازه منتشر شده اند را دارد و با سرچ کاربران محتوای جدید را نمایش می دهد.

9) Leverage URL structure

 نکته آخری که در این مقاله به ان اشاره می کنیم قدرت ساختار URL در سئو سایت است.البته این نکته ای است که همه ی سایت ها آن را رعایت نمی کنند زیرا به تأثیر آن آگاه نیستند. زمانی که گوگل متوجه صفحه جدیدی می شود الگوریتم های آن سعی می کنند حدس بزنند که راجع به چه موضوعی باید آن را رتبه بندی کنند بنابراین برای اینکه صفحه جدید شما راحت تر و سریع تر رتبه بندی شود بهتر است ساختار مناسبی را برای آن انتخاب کنید.

ممکن است ساختار URL بسیار ساده به نظر بیاید ولی در حقیقت آدرس سایت از اجزا مهمی تشکیل شده است اگر به دلیل ساختار نامناسب در جایگاه درستی قرار نگیرد احتمال دارد کاربر را به مکان اشتباه هدایت کند.

این چند روش تنها چند روش برای سریع تر ایندکس شدن و رتبه بندی محتوای شما است. البته که روش های زیاد دیگری برای بهبود سئو سایت شما وجود دارد. 

دریافت مشاوره رایگان

برای مشاوره رایگان با این شماره تماس بگیرید.

نظرات

فیلد اجباری*