تأثیر پروتکل SSL در سئو سایت

SSL مخفف (Secure Sockets Layer) می باشد. پروتکلSSL در سئو سایت یک نوع فناوری است که داده ها را رمگذاری می کند، و از امنیت آن در گذر از اینترنت از رایانه به رایانه اطمینان می دهد.سایت هایی که از این پروتکل استفاده می کنند به جای http از https برای ارتباط با سرویس گیرنده ها بهره می برند.پروتکل SSL از تمام داده ها،از کارتهای اعتباری گرفته تا آدرس های ایمیل و هرگونه اطلاعات دیگری که توسط یک وب سایت جمع آوری شده،محافظت می کند. SSL به عنوان یک گواهینامه دیجیتال معروف است،که به صورت یک مجوز هویت خریداران را تأیید می کند.پروتکل SSL نه تنها از داده ای شما محافظت می کند بلکه داده های کاربران از هکرها ایمن و محرمانه باقی می ماند.

تأثیرات مستقیم و غیر مستقیم بر سئو سایت وجود دارد که یکی از آن ها از پروتکل SSL سایت است.گوگل استفاده از https را یک امتیاز در رتبه بندی به حساب می آورد و در سئوی سایت تأثیر گذار است.

سؤال پیش می آید که چراگوگل استفاده از https را امتیاز در نظر میگیرد؟
https ارتباط بین سیستم های متفاوتی را بر عهده دارد.تنها مشکل این پروتکل این است که امکان دسترسی به اطلاعات توسط اشخاص دیگر وجود دارد. به همین دلیل است که مدیران سایت به دنبال پروتکلی(https) هستند که امنیت سایتشان را برقرار کند.سایت هایی که رتبه ی اول را در گوگل دارند و یا بین رتبه های برتر هستند. نرخ استفاده از https بیش از http است. این موضوع نشان دهنده ی توجه گوگل به این پروتکل می باشد. SSL Cretficate ارتباطی امن بین سایت شما و کاربران برقرار میکند.فراهم کردن محیطی امن به خصوص برای وب سایت هایی که اطلاعات حساسی در آن ها وجود دارد و با کاربران رد وبدل می شود بسیار حائز اهمیت است.

چگونه SSL تأثیر میگذارد روی seo وب سایت 
 هنگامی که گوگل الگوریتم کبوتر را معرفی کرد از تؤثیر استفاده پروتکل SSL برای سئو و ارتقای رتبه سایت خبر داد.البته لازم به ذکر است که تأثیر SSL در سئو سایت از عوامل دیگر مانند محتوا،لینک های داخلی و خارجی بسیار پایین تر است.
استفاده از این پروتکل در کنار مزایای بسیار، معایبی نیز دارد.مزایای استفاده از پروتکل SSL روی seo سایت شامل مواردی چون افزایش امنیت و در نیتجه اعتبار آن برای کاربران سایت ، دریافت نماد اعتماد الکترونیک ، تأیید هویت سایت ، أخذ رتبه بهتر در گوگل و… می باشد. اما در هنگام استفاده از پروتکل SSL ممکن است با مشکلاتی روبرو شوید؛ نصب و راه اندازی این پروتکل نیازمند دانش فنی می باشد ، ممکن است باعث کاهش سرعت لود سایت شود و افزایش هزینه های سایت را به همراه داشته باشد . همچنین دریافت پروتکل SSL برای دامنه های ir مشکل و متحمل هزینه های زیادی می باشد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *