تعریف سئو محلی

سئو محلی چه تفاوتی با سئو دارد ؟

سئو محلی  چیست؟

سئو محلی در بهینه سازی سایت برای موتور جستجوی گوگل یک مفهوم جدید است. در عصر حاضر گوگل به سرچ بر مبنای محل جغرافیایی و عرضه هم جوار ترین نتیجه به مخاطبان توجه زیادی دارد.

در صورتی که شما خدمت یا فعالیتی را به طور اختصاصی کار می کنید مطلوب تر است که از سئو محلی بهره مند شوید.

برای نمونه مخاطبی در پی سفره خانه ای در شرق اصفهان است و پس از جستجو در گوگل عناوین سفره خانه هایی که در گوگل موقعیت محل مورد نظرشان به ثبت رسیده است فهرست  وار به کاربر عرضه می گردد.

نخستین گام در سئو محلی گزینش مفاهیمی است که نام شهر، محل و … در آن به کار برده شده و گام بعدی استفاده مفاهیم گزینش شده در محل درست درون مطلب است.

حتما بدست آوردن لینک های صحیح و اصلی از سایت های مربوطه و دقت به مفاهیمی که بر آن ها تمرکز شده در سئو محلی سایت مورد نظر شما اثر دارد.

در صورتی که فکر  می کنید که این امکان را دارید که سئو محلی تجارت خود را راه بیندازید  پیش از هر اقدامی کلمات کلیدی که امکان دارد به فکر مخاطبان وارد شود را مد نظر قرار دهید، سپس با بهره گیری از keyword planner پر طرفدارترین لغات که بازدید کنندگان بیشتری دارند  را کسب کنید.

بعد کلمات را در گوگل جستجو کنید و رقبای خود را بشناسید. شما این امکان را دارید که کم حریف ترین و پربازدید ترین لغات را مد نظر قرار داده و بر آن ها سرمایه گذاری نمایید.

در اصل سئو محلی شیوه ای است جهت سئو و بهینه سازی سایت بر مبنای رتبه در ماحصل سرچ محلی مخاطبان . با بررسی های صورت گرفته از طریق گوگل می شود این نکته را خاطر نشان کردکه یک سوم بازدید کنندگان سایت ها از راه گوگل محلی هستند.

برای کسب بک لینک های کارآمد از سایت های در ارتباط با حیطه فعالیت شما ، الزامی است لینک ها با هدف بر برند تجاری شما ساخته شده باشند. به طور نمونه امکان دارد شما در کلمه ” آموزشگاه ریاضی” در موتورهای جستجو رتبه خوبی نداشته باشید اما این امکان را دارید که با اعمال مبانی سئو محلی، مقاصدتان برای جملاتی مانند” آموزشگاه ریاضی در اصفهان” خیلی زود ارتقا پیدا کند و رتبه مناسبی کسب نماید.

علت هایی که سئو محلی سبب جذب مشتریان بیشتر به کسب و کارها شده

– بطور میانگین حدودا 64 درصد مخاطبان محلی در اینترنت در پی تجارت های تازه می باشند.

– میزان سرچ های محلی در طی ساله گذشته تقریبا 58 درصد ارتقا پیدا کرده است.

– سرچ محلی خیلی با برنامه و با سرعت است.

– خیلی از سرچ های محلی از سایت مورد نظر خرید می کنند یا مشتری آن می شوند.

– عودت سرمایه در سئو محلی در قیاس با دیگر طرق بازاریابی محلی، خیلی زودتر انجام می شود.

اشتباهات رایج سئو محلی

هر گام غلط رتبه سایت شما را پایین می آورد و حتی سبب جریمه شدن از سمت گوگل برای شما می شود، در این بخش برخی از اشتباهات رایج در سئو محلی را برایتان شرح می دهیم.

– به کار نبردن کد تلفن شهر

اسم  و فامیل ، نشانی وکد شهر موارد بسیار مهم در رتبه بندی سرچ محلی هستند . در صورتی که وقتی شماره تماس خود را در سایت قرار می دهید کد شهر را ننویسید یکی از راه های اثر گذار در سئو محلی برای شما از بین می رود.

-درج نکردن نشانی سایت

گوگل نشانی پستی را می شناسد ، در صورتی که در صفحه تماس سایت خود ،کروکی جهت نشان دادن مکان کار خود به کار می بردید حتما نشانی را به شکل نوشتاری به آن بیافزایید چرا که گوگل امکان فهمیدن کروکی سایت شما را ندارد.

– بها ندادن به سرعت سایت

گوگل دوست دارد مطلوب ترین نتایج و خدمات را به کاربران عرضه کند. الزامی است سایت شما با سرعت زیاد باز شود و بالا بیاید تا حس مطلوبی را در خاطر مخاطب ثبت کند. سرعت زیاد و فضایی مطابق میل مخاطبان از نظر موتورهای جستجو خیلی مهم است.

-عدم فعالیت در کانال های اجتماعی

یکی از ملاک های با اهمیت جهت رتبه دادن به سایت از نظر گوگل همخوان کردن و شیر کردن محتوا است که از خصوصیات با اهمیت در سئو محلی است.

 نحوه قرار گرفتن در رتبه بالای سئو محلی

چه مواردی را باید اعمال کنیم که سبب بالا رفتن سئو سایت محلی شود:

به جز مواردی که در قسمت گام های  اشتباه در سئو سایت آوردیم موارد زیر هم رتبه سئو محلی را دستخوش تغییر می کند.

  • قرار دادن نقشه گوگل در وب سایت

پیشنهاد می شود که نقشه گوگل را در وب سایت خود قرار دهید. مطلوب ترین جایگاه جهت به کار بردن نقشه گوگل، صفحه رابطه با ما یا پایین صفحه است.

  • اسنیپت های با اهمیت و مهم در رابطه با کسب وکار

اسنیپت های بسیاری موجود اند که به گوگل کمک می کنند تا به شکل بهتری این امکان را داشته باشد که مطلب وب سایت شما را بفهمد و سبب می شوند وب سایت شما در برآیند سرچ محلی مطلوب تر نمایان شود که این امر سبب بهتر شدن سئوسایت محلی هم می شود.

  • بهتر کردن متا تگ ها و مطلب ها

در مورد گونه های متا تگ گوگل و ساخت و ایجاد مطالب خاص موارد و نوشته های بسیاری تولید شده است. یکی از مطلوب ترین و مقرون و بصرفه ترین شیوه ها جهت بالا بردن سریع و قابل اعتماد سئو سایت، بهینه کردن متاتگ ها و ساخت محتوا با راهبرد ویژه است.

  • برای هر مکان و شعبه تجارتتان یک پیج مجزا طراحی کنید.

در صورتی که کار و فعالیت شما شعب متعددی دارد ، خوب است که برای هر شعبه یک پیج مجزا البته به شکل زیر دامنه طراحی نمایید. فقط با اهمیت ترین موردی که الزامی است در این کار مد نظر قرار دهید این است که، برای اینکه این امکان را داشته باشید که سئوسایت خود بهتر کنید باید برای هر پیج روش های سئو را به طور مجزا استفاده کنید و مطالب ویژه برای همان پیج یا همان شعبه را بسازید.

  •  سایت خود را در دایرکتوری محلی به ثبت رسانید.

 دایرکتورهای محلی مطلوب ترین محل جهت به ثبت رساندن کار و فعالیت شما و بهتر شدن سئو سایت تان هستند. دایرکتورهای محلی بسیاری به شکل آنلاین و غیرآنلاین کار می کنند.  این دایرکتورها شما را قادر می سازند تا بتوانید با بهره گیری از کلمات کلیدی در ارتباط با تجارتتان ، خود را به دیگران بشناسانید و به شکل مطلوب تری در برآیند سرچ گوگل نمایان شوید.

  • از مخاطبان و مشتریان خود در خواست کنید دیدگاه خود را در خصوص خدمات و کار شما بیان کنند.

یکی از با اهمیت ترین شیوه های مشغول کردن مخاطبان به وب سایت تان این است که از آن ها درخواست کنید دیدگاه شان را در خصوص سرویس ها و فعالیت شما یادداشت کنند. با این پیشنهاد مخاطبان  در همه حال مشغول تبادل نظر در وب سایت کاری شما می شوند و درصد به کار برندگان کلمات کلیدی هم بالا می رود. ذکر این نکته اهمیت دارد که باید برای مشغول کردن مخاطبان راهبرد های ویژه ای را استفاده کنید.

  • کانال های اجتماعی خود را راه اندازی کنید.

کم هزینه ترین و در عوض پر بازده ترین شیوه  هم به کارگیری کانال های اجتماعی است. جهت پیروزی، راهبرد های شبکه های اجتماعی بسیاری موجود اند که باید در مورد آن ها را بررسی های لازم را انجام دهید.

  • داده های تماس خود در همه قسمت های وب سایت بررسی کنید.

 نکته مهمی که پیشتر هم به آن اشاره کردیم این است که داده های تماس همه شعب خود را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که این داده ها در همه پیج هایی که آورده شده اند به شکل صحیح می باشند.همین طور همه قسمت  های پیج را مورد بررسی قرار دهید که این داده ها به طور تمام و کمال وجود داشته باشند.

 

کلام آخر

بطور کلی سئو محلی فرصت بسیار خوبی برای کسب و کارهای محلی است. اگر کسب و کار محلی دارید و برای سایت خود سئو محلی انجام نداده اید با مشاوران بهیار تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

منبع مقاله:

https://backlinko.com/local-seo-guide

دریافت مشاوره رایگان

برای مشاوره رایگان با این شماره تماس بگیرید.

نظرات

فیلد اجباری*