اهمیت داشتن استراتژی ویدیو مارکتینگ

ویدیو مارکتینگ

چگونه یک استراتژی ویدیو مارکتینگ موفق داشته باشیم؟

استراتژی ویدئو مارکتینگ نقش مهمی در تدوین ویدیو دارد. محتوای ویدئو بر فضای آنلاین تسلط دارد. اگر کسب و کار شما یک استراتژی ویدئو مارکتینگ ندارد، وقتشه که تدوین آن را شروع کنید.

ویدئو مارکتینگ یک ایده ی جدید نیست، اما روشی که محتوا در آن استفاده میشود بطور کامل عوض شده است، بخصوص در فضای مجازی ، قبلا ویدئو تنها یک عنصر از کمپین بزرگ بازاریابی بود، اما الان بازاریابی ویدئو امری ضروری برای استفاده در همه ی کانال ها، بخصوص فضای مجازی است. در فضای مجازی ویدئو مارکتینگ نقش مهمی در جلب توجه مخاطب دارد.

این میتواند بخاطر این باشد که محدوده ی توجه ما کوتاه تر شده است یا شاید بخاطر این است که خلاصه کردن محتوای ویدئو آسان است. از طرف دیگر، بیشتر کاربران آنلاین می شوند که ویدئو ببینند.

چرا باید بر روی بازاریابی ویدئویی تمرکز کنیم؟

مهم نیست که چه محصولی میفروشین یا چه خدماتی ارا‌ئه می دهید، بازاریابی ویدیویی یک راه بسیار موثر برای فروش است. افزودن ویدیو بر قیف فروش بسیار موثرتر از دیگر مدل های محتواها در جلب توجه مخاطب است.

ضرورت ویدیو مارکتینگ

قبل از نوشتن استراتژی بازاریابی ویدئویی باید چه کرد؟

  • با تنظیم اهداف بازاریابی ویدئویی شروع کنید

قبل از اینکه استراتژی های ویدئو مارکتینگ را تنظیم کنید، لازم است اهداف خود را تنظیم کنید. مهم است که به کمپین بازاریابی خود مسیر واضح با اهدافی برای رسیدن برای ویدیوهای خود بدهید.

اهداف ویدئو مارکتینگ می تواند شامل آگاهی برند بیشتر، پیشنهاد محتوای باارزش، ارتقای محصول مشخص، آموزش مشتریان، نمایش قدرت، یا خلق یک سرگرمی باشد.

اگر می خواهید استراتژی ویدئو مارکتینگ موفق باشد، به اهداف مشخص نیاز دارید. این منجر می شود که فیلم های بهتری برای مخاطبان هدف خود تولید کنید.

  • مخاطب هدف خود را بشناسید

استراتژی ویدئو مارکتینگ باید با آنچه مخاطب هدف میبیند یکی باشد. این به استراتژی بازاریابی شما کمک میکند بیشتر مورد توجه مشتریان جدیدی قرار بگیرد که می خواهید آنها را جذب کنید. نگاهی به تلاش های قبلی بازاریابی محتوای خود و آمار شبکه های اجتماعی بیاندازید. درک کنید که مخاطب هدف شما چه چیزی را دوست دارد و با چه چیزی درگیر می شود. این باید ایده ی بهتری برای محتوای ویدیوئی شما ایجاد کند.

  • کانال های توزیع ویدئو را بشناسید

دانستن علاقه و نیازهای مخاطب هدف خود یک گام است. گام بعدی، دانستن محل مخاطب هدف است. بازاریابی ویدئویی می تواند در پلتفرم های مختلفی مانند اینستاگرام، آپارات، یوتیوب و.. انجام شود. هم چنین شما می توانید ویدیوهای خود را در صفحات هدف(landing page)، منتشر کنید. حتی می توانید از آن ها در پست های بلاگ خود استفاد کنید. محتوای ویدئویی برای همه قسمت های قیف فروش قابل استفاده است. بنابراین شما می توانید برای همه ی پلتفرم ها فیلم تولید کنید.

  • تفاوت انواع ویدئو تبلیغاتی را بشناسید

شما می توانید انواع مختلف ویدئو مارکتینگ را در قیف بازاریابی خود داشته باشید. هر یک از انواع ویدئو هدف خاصی را پیشنهاد میدهد و می خواهد به آن برسد. در اینجا با بعضی از انواع محتوای ویدئو که می توانید خلق کنید آشنا می شوید :

ویدئوهای برند : این نوع از ویدئوها به شما کمک می کند که آگاهی از برندتان را با نشان دادن شرکت خود، اهداف آن، ماموریت آن و غیره را افزایش دهید.

ویدئوهای آموزشی : این نوع ویدئو می تواند برای آموزش مطلب جدید یا گسترش اطلاعات درباره ی محصولات یا خدمات به مخاطبان استفاده شود. این نوع ویدئو می تواند توسط تیم فروش برای آموزش استفاده از محصول یا خدمات به مشتریان تولید شود.

ویدئوهای دمو: این نوع ویدئو، نمایشی از محصول یا خدمات شما است.

ویدئوهای رضایت مشتریان : بسیاری از شرکت ها از این ویدئو ها برای گسترش آگاهی از برندشان و نشان دادن استفاده ی محصول یا خدماتشان در زندگی واقعی استفاده می کنند. مشتریان راضی تجربه ی خود را در استفاده از محصول یا خدمات شما در ویدئو بیان می کنند. این یک روش عالی برای اعتمادسازی درمورد برند شما است.

ویدئوهای زنده : محتوای ویدئوی زنده یک راه عالی برای تعامل با مخاطب در زمان واقعی است. در این فیلم ها می توانید خود را معرفی کنید، به سوالات کاربران پاسخ دهید، از پشت صحنه ی بیزینس خود فیلم بگیرید و غیره. این فیلم ها را به راحتی می توانید با موبایل هم بگیرید.

ویدئوهای مصاحبه های تخصصی : مصاحبه با متخصصان صنعت شما روشی قدرتمند برای تعیین جایگاه برند شما است. می توانید با افراد درون سازمان خود مصاحبه کنید، یا از رهبران خارجی برای مصاحبه درخواست دهید. فقط مطمئن شوید که این متخصص، مخاطبان شما را مجذوب خود کرده است.

ویدئوهای متحرک : فیلم های متحرک در شبکه های اجتماعی و تبلیغات به طور فزاینده ایی محبوب می شوند. انیمیشن می تواند به راحتی مباحث پیچیده را ترجمه کند یا موضاعات خسته کننده را هیجان انگیز کند.

ویدئوهای توضیحی : افزودن فیلم های توضیحی به استراتژی ویدئو مارکتینگ شما کمک می کند تا به مخاطبان نشان دهید که چرا باید از محصول شما استفاده کنند. ایجاد یک ویدئو مانند این می تواند بر ویژگی های یک محصول خاص متمرکز شود، یا موارد استفاده واقعی از محصول شما را نشان دهد.

پیش تولید ویدیو

پس از اینکه با انواع استراتژی بازاریابی فیلم ها آشنا شدید، می توانید ویدئو تولید کنید. نکته ی مهم در این گام، صادق بودن و ایجاد ارزش برای مشتریان است.

تولید ویدیو

بسیار مهم است که زمان کافی برای ادیت ویدئو، اضافه کردن موزیک، افکت ها، زیرنویس ها و بازسازی آن بگذارید. ابزارهای رایگان بسیاری برای ادیت وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

بررسی بازخورد ویدیو

همیشه بررسی کنید که مشتریان چگونه با ویدئوی شما ارتباط برقرار کردند  و استراتژی بازاریابی ویدئوی شما چقدر موفق بوده است.

آیا استفاده از ویدیو مارکتینگ ضروری است؟

مهم نیست که شما کی هستید و چه کسب و کاری دارید، شما باید از ویدئو مارکتینگ در کمپین های بازاریابی برای افزایش نتایج خود استفاده کنید. نیازی به وسایل پیشرفته نیست، ویدیو باید ساده و کوتاه باشد. ویدیو می تواند تفاوت بزرگی در موفقیت های بازاریابی شما در پلتفرم های مختلف ایجاد کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *