بهیار 1 (3)

معرفی کسب و کارهای اینترنتی موفق در جهان

کسب و کارهای اینترنتی موفق در دنیا

کسب و کارهای اینترنتی پیروز در ایران و جهان به وفور یافت می شوند. اینترنت، بالاترین میزان  تحولات  را در جهان تجارت به وجود آورده است و مسبب ایجاد ارتقای بی همتایی برای آن شده است.

به این دلیل هر روزه اشخاص بیشتری برای ایجاد کسب و کار اینترنتی تلاش می کنند. برای شناسایی کسب و کارهای اینترنتی موفق در دنیا با ما همراه باشید.

همان طور که می دانید تنوع کسب و کارهای اینترنتی خیلی زیاد است . به این خاطر هر فرد در حیطه ای که دوست دارد به آن ورود می یابد. بعضی از کارهای اینترنتی در دسته پر درآمد ترین مشاغل روز جهان قرار دارند هستند.

کسب و کارهای اینترنتی موفق

بعضی از کسب و کارهای اینترنتی موفق در دنیا

بهره گیری از اینترنت و داخل شدن به مشاغل آن ، در سرزمین های گسترش یافته قدمت زیادی دارد و در قیاس با ایران فعالیت زیادتری در این حیطه  داشته اند . به این خاطر در قیاس با کشور ما کسب و کارهای عظیم تری را ایجاد کرده‌اند. بعضی از مشاغل اینترنتی موفق در جهان عبارتند از:

(Amazon)آمازون

در صورتی که در همه جهان کلمه “خرید اینترنتی” را استفاده کنید، بی تردید اشخاص به آمازون فکر می کنند. اسم غول مشاغل الکترونیک یا حاکم مشاغل الکترونیک که در جهان جهت شناخت آمازون به کار برده می شود بی تردید شایسته آن است.

تنها سازمانی که نخست خود به ارائه کالاهای گوناگونی در همه دنیا مبادرت ورزید و هم اکنون هم عظیم ترین مارکت پلیس جهان است، اسم حاکم تجارت الکترونیک دنیا واقعا برازنده آن است.

قدرت و توانمندی جف بزوس مدیرعامل این سازمان فوق العاده است، به این خاطر که او از سال 1994 تا به حال یک سایت کتاب‌فروشی آنلاین را به عظیم ترین مارکت پلیس در جهان مبدل نموده است و این اندازه ارتقا برای یک سازمان که اول تنها یک سایت ساده بود بسیار عالی و غیر قابل باور است.

بر مبنای بررسی های انجام شده بر اساس مقدار درآمد بین مشاغل دنیا هم اکنون غول تجارت الکترونیک دنیا بیشترین مقدار درآمد در دنیا را دارد.

در صورتی که در مورد آمازون آگاهی کمی هم داشته باشید اطلاع دارید که آمازون همیشه مشتری مداری خود را در طول سالیان سالی که طرفداران خیلی زیادی در میان مردم داشته انجام داده است و با دقت بر احتیاجات مهم مخاطبان این امکان را داشته  است که هم‌زمان پیشرفت خود را همداشته باشد.

کسب و کار اینترنتی

(Alibaba) علی بابا

حتما در بین نام سایت‌ها، اسم علی اکسپرس یا علی بابا را دست کم یک مرتبه مشاهده کرده اید. علی بابا یک شرکت آسیایی می باشد که در چین قرار دارد و فعالیت  خود را هم از چین آغاز نموده است و پایه گذار این سازمان یک فرد چینی است.

جک ما ایجاد کننده شرکت علی بابا بعد از این که از 30 کار گوناگون بیرون شد در آخر در سال 1990 کاری کرد که سبب تغییرات بسیار عظیمی در زندگی او شد. علی بابا کاری بود که اول از طریق خانواده و دوستان جک ما انجام می شد و هم اکنون بالغ بر 70 هزار کارمند رسمی دارد که به شکل 24 ساعت مشغول به کار اند تا علی بابا، منزلت خود را تحت عنوان سازمانی که رنک سوم در مشاغل اینترنتی موفق در دنیا را دارد داشته  باشد.

یکی از عواملی که سبب پیروزی علی بابا شده است احتمالا پرطرفدار بودن آن در چین است. به این خاطر که چین از شلوغ ترین کشورهای جهان است . پس پیروزی ، مشاهده شدن و پرطرفدار بودن در چین پرطرفدار بودن میان دست کم یک‌ششم افراد جهان می باشد و این نمایان کننده توانایی یک سازمان است. دومین عاملی که می شود تحت عنوان نقطه قوت این تجارت مد نظر قرار داد ورود آن در حیطه عمده‌فروشی و دریافت جایگاه رهبری در این حیطه است.

در حال حاضر  هم علی بابا عظیم ترین شرکت عمده‌فروشی در جهان است. جک ما در این زمان با گرد آوری یک گروه بررسی و گسترش نیرو برای علی بابا، تلاش می کند تا نیروی علی بابا را تحت عنوان یکی از توانمند ترین شرکت های بین‌المللی حفظ کند و ارتقا دهد.

مشاغل اینترنتی

(Ebay )ای بی

ای بی حاکم خریدوفروش کالاهای دست‌دوم است که یک مکان برای داد و ستد کالاهای دست‌دوم میان اشخاص است و می شود بگوییم که در این حیطه رقیبی ندارد و تا الان هیچ سازمانی قادر نبوده  است با ای بی رقابت کند.

کمپانی های بسیاری در سال‌های گذشته سعی کردند تا با روش های گوناگونی با ای بی  به رقابت بپردازند و بخشی از بازار اجناس دست‌دوم را از ای بی خارج کنند، اما تا به حال هیچ سازمانی برای این کار پیروز نشده است که بشود گفت یک رقیب در این حیطه برای ای بی است .

پس بی علت نیست که به آن امپراطوری خریدوفروش اجناس دست‌دوم می گویند. البته ای بی همراه این امکانات، فروشگاه مجزایی هم  دارد که خود کالاهایی را در آن عرضه می کند ، اما قسمت بزرگی از مشهوریت ای بی  به دلیل همان خریدوفروش کالاهای دست‌دوم می باشد.

ای بی پیشرفت زیادی داشته که همچنان هم ادامه ‌دارد و بر اساس آمارها سود این سازمان در سال 2018 بیش از 11 میلیارد دلار بوده است که برای این سبک مشاغل پول عجیبی و غیر قابل باوری است.

در سال 2012 رخ داد جذابی در ای بی، همه جهان را متعجب کرد که در طول یک داد وستد دو تاجر ویتنامی، یک شهر را به شکل تمام و کمال خریدند و این کار در طول تجارت الکترونیک همچنان تکرار نشده و یک رخ داد بی همتا بوده است. دو دلیل که سبب حفظ منزلت و توانمندی ای بی در این سال‌ها شده عبارت‌اند از:

-سوابق کاری ای بی

-اعمال فیلترهای امنیتی پر قدرت در انجام معاملات

( Google )گوگل

همه ما با گوگل  تحت عنوان یکی از مشاغل اینترنتی موفق در جهان آشنا هستیم و از سرویس های آن بهره مند می شویم. گروهی فکر می کنند که گوگل فقط یک موتور جستجو، سیستم ایمیل (جیمیل)، مکان سیو کردن ابری گوگل درایو و گوگل پلی و … است.

اما در اصل  واقعیت چیز دیگری است. گوگل در اصل تولید کننده پر مصرف ترین و پر طرفدارترین سیستم‌عامل موبایل در جهان است و اسم آن اندروید می باشد. گوگل همین طور آفریننده مرورگری به اسم کروم می باشد که هم اکنون توسط خیلی از ما به کار برده  می شود. گوگل در اصل پیشرفت عظیمی در توسعه تجارت الکترونیک است که به غیر از خود دیگر مشاغل اینترنتی را در دنیا را هم به پیروزی نزدیک کرده است.

هم اکنون حتی برخی از مخاطبان برای اینکه به آمازون بروند اسم آن را در گوگل سرچ می کنند. یوتیوب، بلاگر، اورکات هم از دیگر هنر های این سازمان  هستند. حتی برنامه نقشه‌ای که به اسم map برای گوشی موبایل ها وجود دارد و  از آن بهره مند می شوید را گوگل تولید کرده است. گوگل یک رابطه جدایی ناپذیر با همه در جهان دارد و این مورد گوگل را به دومین برند مهم در جهان مبدل کرده است.

این سازمان در آمریکا و در 4 سپتامبر 1998 به دست دو شخص به اسم های سرگئی برین و لری پیج ایجاد شد که آن وقت هردوی آن‌ها به تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه استنفورد مشغول بودند.

پس از چندی فردی به اسم اریک اشمیت به آن‌ها اضافه شد و باهم قرار گذاشتند که به قصد سازمان‌دهی کردن داده های دنیا و در قابل استفاده کردن آن برای همگان برای بیست سال از سال 2004 تا 2024 باهم به کار گروهی مشغول شوند. اسم گوگل از کلمه گوگول به معنی عدد یک و صد صفر جلوی آن گرفته‌شده است و مشخص کننده مقاصد این سازمان است.

(JingDong)جینگ دانگ

جینگ دانگ اسم یک شرکت چینی می باشد که در حیطه ی عمده‌فروشی و خرده‌فروشی محصولات کار می کند. احتمالا شما یک مرتبه هم اسم این شرکت توانمند چینی به گوشتان نخورده است اما متعجب می شوید اگر بفهمید این شرکت رقیب مهم علی بابا در چین می باشد و در سال های اخیراً این توانایی را داشته است که از علی بابا جلو بزند.

جالب است بدانید که این سازمان قسمت زیادی از درآمد خود را تنها از راه کشور چین بدست می آورد و با این حال قادر بوده است رتبه دوم مشاغل اینترنتی موفق جهان را کسب کند. این سازمان با وب‌سایتی با دامنه دوحرفی کار خود را در دنیای مجازی صورت می بخشد که نشانی آن JD.COM  است و در سال 1998 در چین ایجاد شده است. هم اکنون137000 کارمند در جینگ دانگ مشغول به کار هستند تا جینگ دانگ در مقام خود را در دومین کسب و کار اینترنتی عظیم جهان بماند .

پارامترهایی که موجب پیروزی این شغل در سراسر جهان شده اند عبارت‌اند از:

-سیستم تحویل فوق پیشرفته سفارشات با جدیدترین فناوری های روز جهان

-بهره گیری از ربات‌ها و پهبادها

-سیستم باشگاه مشتریان توانمند

– وجود باند هواپیمایی مخصوص برای هلیکوپترها و پهبادها جهت بالابردن سرعت امور

-وجود سیستم بسیار پرسرعت مدیریت سفارشات کاربر

 

کلام آخر

ما در این مقاله به طور کامل درمورد کسب و کارهای اینترنتی جهان و علت موفقیت آنها صحبت کردیم. شما هم اگر می خواهید کسب و کار اینترنتی موفق داشته باشید می توانید از خدمات تبلیغات اینستاگرام در اصفهان، طراحی سایت  و سئو در اصفهان بهیار استفاده کنید.

هم چنین اگر شما هم  کسب و کار موفق جهانی دیگری می شناسید برای ما کامنت کنید. 

دریافت مشاوره رایگان

برای مشاوره رایگان با این شماره تماس بگیرید.

نظرات

فیلد اجباری*