ترفندهای ورد پرس

7 مورد از بهترین ترفندها برای وب سایت های وردپرس

ترفندهای جدید برای وردپرسی ها

امروزه با روی کار آمدن کسب و کارهای آنلاین و مهاجرت مردم از خرید سنتی به خرید اینترنتی بیش از پیش به داشتن یک وب سایت اینترنتی خوب برای رشد کسب و کارمان نیاز داریم. در این نوشته قصد داریم ۷ تا از بهترین ترفندهای سایت ودپرسی را برای شما بازگو کنیم با ما همراه باشید…

وردپرس یکی از بزرگترین و پرطرفدارترین سیستمهای تولید محتوا برای کسب و کارهای منطقه ایی کوچک است. در اینجا هفت روش ارتقا سُو سایت که شما میتوانید از طریق آن میزان جستجوی منطقه ای را بالا ببرید توضیح داده میشود.

وردپرس یکی از انعطاف پذیرترین منابع باز سیستم مدیریت محتوا یا   سی ام اس در دنیا میباشد.

عملکرد قوی آن، وجود موانع کم برای وارد شدن و هزینه ی نا چیز آن که تقریبا نزدیک به صفر است همگی این سیستم را به یک ابزار کاربردی و بسیار محبوب در سیستم مدیریت محتوا تبدیل کرده است.

بنابراین، جای تعجب نیست که بگوییم ورد پرس بیش از 6/32 میلیون بار دانلود شده است که این میزان چهل درصد بیشتر از بقیه ی وب سایت ها میباشد.

سوی وردپرس محبوب  است به این مفهوم که هیچ تکنولوژی دیگری نمیتواند به این راحتی به ابزاری تبدیل شود که با این تکنیک ها مورد توجه و در معرض دید باشد. این تکنیک ها عبارت اند از:

 محتوای خود را بهینه سازی کنید

محتوای وب سایت شما سرمایه مهمی محسوب میشود.  پس در تولید محتوا مناسب تمام تلاشتان را بکار گیرید.

  • ساختار خوب سایت
  • حجم زیاد مطالب
  • و امنیت بالا در سایت دلیل بر ارزشمند بودن محتوای یک وب سایت نیست.

برای بهینه سازی محتوا سایت چه به صورت متنی چه محتوای ویدیویی یا تصاویر گرافیکی زیبا باید مطابق با استانداردهای سیو و بهینه سازی پیش بروید. اگر محتوای متنی دارید عنوان جذاب- انتخاب هدینگ مناسب و متادیسکریپشن (توضیحات مختصر) را فراموش نکنید- اگر محتوای ویدیویی تولید کرده اید به حجم آن توجه کنید چرا که بارگذاری ویدیو با حجم بالا در سایت با مشکلات فنی همراه است. و اگر یک محتوای تماما بصری دارید بهتر است ازساختار اینفوگرافیک در آن استفاده کنید چرا که تجربه ثابت کرده است تصاویر اینفوگرافیک مخاطب بیشتری دارد و راحتر مفهوم را می رساند.

تاریخچه لینک خود را بازبینی کنید

از مطالعات اخیر دریافتیم که لینک ها هنوز اولین و بیشترین اهمیت را درسایت دارند.یک لینک خوب و استاندارد نیاز به زمان دارد تا ترویج پیدا کند، اما در اینجا چند مرحله ی ساده که بتوانید کارتان را با آن شروع کنید به شما معرفی میکنیم.

روی کیفیت تمرکز کنید تا کمیت

تعداد دامنه ها، آی پی ها و لینک های بلاک شده یا شکسته  در پیج شما مهم هستند. پس به درستی آن ها توجه کنید.وجود صفحات معتبر در سایت با لینک استاندارد هرچند کم بهتر از چندین لینک نامرتبط و بی کیفیت است. اگر یک صفحه از سایتت خود را حذف کردید به لینک آن  صفحه نیز توجه کنید.

لینک های از کار افتاده را پیدا و بازیابی کنید

از پلاگین های چک کنند لینک در وردپرس مانند Broken Link Checker  استفاده کنید تا بتوانید لینکهای از کار افتاده را تشخیص و تصحیح کنید. این پلاگین پستها، صفحات و حتی نظرات را برای لینک های از کار افتاده بررسی میکند.

متن پایه را بهینه سازی کنید

برخی از متنهای پایه را برای تحقیقات منطقه ای بهینه سازی کنید. برای مثال اسم منطقه ی خود را اضافه کنید. فقط مواظب باشید که زیاد آن را محدود نکنید( مثلا تمام متن پایه را تغییر ندهید یا از متون مشابه زیادی استفاده نکنید و یا کارهایی از این قبیل)

از ابزارهای تحلیل گر رقابتی استفاده کنید تا بتوانید فرصت های بالقوه ی ساخت لینک را پیدا کنید؛ ابزارهایی که بتواند رقبایتان را به شما لینک دهد ولی شما را به آنها نه

سرعت وب سایت خود را بالا ببرید

در افسانه ی کودکانه لاکپشت، خرگوش صحرایی را شکست میدهد ولی در دنیای سُو این موضوع حقیقت ندارد. سرعت سایت همچنان مهمترین فاکتور در تکنیک تراز اول بودن است و اگر شما بخواهید رقبایتان را در جستجوی منطقه ای شکست دهید باید مطمُن شوید که سایت شما تا حد ممکن سرعت دارد.

تکنیک های ممکن شامل؛

متراکم کردن تصاویر بزرگ

تصاویر بزرگ، بزرگترین معضل در کاهش سرعت وب سایت هستند.از پلاگین هایی مثل دبلیو پی اسماش برای متراکم کردن و بهینه سازی تصاویر استفاده کنید.

با کمک پلاکین های جذاب زمان لود سرور را کم کنید

پلاگین های جذاب، اچ تی ال ام مختلف منطقه ای را از صفحات پویا استخراج میکنند که به طور خاص زمان لود سرور را کاهش میدهند. گزینه های زیادی برای شما هستند که بتوانید از انها استفاده کنید؛گزینه های رایگانی مثل دبلیو پی سوپر کچ یا دبلیو تری توتال کچ و گزینه های هزینه داری مثل دبلیو پی راکت.

از پلاگین های زیادی استفاده نکنید چون گیج کننده است. شما میتوانید از یک پلاگین برای نقش و عملکرد ان استفاده کنید؛ اما سعی کنید فقط از پلاگین های اصلی استفاده کنید که برای سایت شما ارزشمند هستند. پلاگین های زیاد سرعت سایت شما را کاهش میدهند.

به طور متناوب شما میتوانید با نصب کردن مطالب خود در وب سایت و استفاده از نرم افزارها زندگی راحت تری داشته باشید. محصولات کیفی میتواند فاکتورهای سرعت پیج شما را برایتان تحلیل کند و به شما پیشنهاد دهد که چگونه سرعت سایت خود را بالا ببرید.

بهینه سازی سایت برای گوشی موبایل و تبلت

بسیاری از مشتریان به دنبال کسب و کار منطقه ای به جای سیال میگردند.این دو مورد با در نظر گرفتن اینکه سایت های گوگل ایندکس بر دسک تاپ ارجعیت داده میشوند؛ یعنی اینکه بهینه سازی در گوشی مبایل و تبلت مهمتر از همیشه است.

بهترین کار که شما میتوانید برای بالاآمدن سایت روس گوشی موبایل و تبلت خود استفاده کنید تمرکز کردن روی سرعت سایت و فشرده کردن تصاویر است اما در اینجا چند ترفند و نکته ی دیگر ارزش گفتن دارد.

از وسایل واکنشی استفاده کنید

تا حد امکان مطمُن شوید ورد پرس که از ان استفاده میکنید واکنشی و مناسب با محتوای شما و با تمام ابزارهای سیال باشد.

طراحی خاص برای بازدید کنندگان گوشی موبایل و تبلت

از عملکردWP  داخلی موبایل استفاده کنید تا بتوانید ابزارهای مختلف را در سطح سرور پیدا کنید. بدین ترتیب میتوانید تجربیات قدیمی در سطح سرور را برای بازدید کنندگان سیار خود بوجود آورید.

یک اپ مناسب گوشی موبایت وتبلت عرضه کنید

طبق مطالعات ایی مارکتر، 88% زمان رسانه های سیال روی اپ ها میگذرد. استفاده کنندگان از وسایل سیال مثل اپ ها یک روش جامعی در دسترس دارند که به وسیله ی ان میتوانند با مسایُل مورد علاقه شان سرگرم شوند.

صفحات مناسب گوشی موبایل وتبلت پرسرعتی را بنا کنید

صفحات سیال پر سرعت ای ام پی، صفحات فوق العاده پر سرعت طراحی شده مختص وسایل سیال میباشند. ورد پرس تنها با ایراد پلاگین ای ام پی همراه است که شما بتوانید هنگام جستجو با موبایل صفحات ای ام پی را که در بالای اس اف ار پی اس هستند بنا کنید

ترفندهای جلب اعتماد مشتری را در نظر بگیرید

گوگل های بیزینس شماری از فاکتور های کلیدی را با هم و مرتبط با طبقه بندی منطقه ای پدید اورده است. نشانه هایی مانند نزدیکی فیزیکی، بازنگری های کاربر،توضیحات و طبقه بندی کسب و کار همگی در اس ایی آر پی اس برای شما جمع اوری شده اند.

زمانی که شما از صفحه ی جی ام بی خود استفاده میکنید،مطمُن باشید روی سایت شما سایت ورد پرس اضافه شده است؛ به اضافه ی اطلاعات دیگری از قبیل ساعات شروع و توضیحات کسب و کار شما.

به علاوه اینکه دنبال پلاگین و وایجست باشید که به شما اجازه انتقال و طبقه بندی کلیدی نشانه ها مثل تصاویر، طرح کسب و کار و بازنگری مشتریان را از روی صفحه ی جی ام بی به وب سایت شما دهد.

شما همچنین باید یک پلاگین نصب کنید که به شما اجازه دهد بازنگری ای ام بی خود را در سایت ورد پرس اضافه کنید؛ یک پلاگین مثل گوگل پرس ری ویو.این پلاگینها به شما کمک خواهد کرد اعتماد مصرف کننده را در کسب و کار جلب کنید.

همچنین شما ممکن است بخواهید طرح یک کسب و کار متمرد را به جای یک پلا گین وایجست روی وب سایت خود امتحان کنید. گوگل مپ بیلدر نمونه ای هست که به شما کمک میکند مشتریان، شما را پیدا کنند.

داده ساختار یافته را به پیج خود منتقل کنید

به هر حال جای تعب است که چرا برخی کسب و کارهای منطقه ای به نظر تا این اندازه بازنگری موفق دارند ولی مارک های شناخته شده و توانمند مثل سایریت در رده پایین تری قرار دارند.

تفاوت انها در اطلاعات ساخت یافته میباشد.

با استفاده از پلاگین هایی مثل اسکیما میتوانید راجع به کسب و کار خود اطلاعات اضافی به گوگل بدهید.زمانی که مشتریان، شما را در اس پی آر پی اس پیدا میکنند، این موضوع به انها جزییات بیشتری را میدهد؛جزییاتی از سر نخ های بسیار خوب مثل ساعات کار، حدود قیمت و مکان.

توجه داشته باشید در حالی که توضیحات به تنهایی نمی توانند درجه بندی وب شما را ارتقا بخشند”مثلا اطلاعات بیشتر که باعث بیشتر شدن کلیک کاربران و سی تی ار میشود”میتواند میزان جستجو را در گوگل و دیگر رباط های جستجوگر بالا ببرد.

کلمات کلیدی خود را در URL سایت جا دهید

به طور کلی صحبت و ساختار یو ار ال نقش کمتری را در توانایی درجه بندی صفحه ی شما ایفا میکند.به هر حال وقتی بحث جستجوی منطقه ای به میان می آید لغات کلیدی لوکیشن در یو ار ال شما میتواند به بالا بردن تجربه ی کاربران کمک کنند.

بویژه درست تر آن است که اگر چند صفحه ی ترکیبی پا گردان دارید،لوکیشن های متفاوتی را هدف قرار دهید. شما میخواهید به مشتریان این اطمینان را بدهید که آنها جای درستی وارد شده اند.

نسخه های قبلی ورد پرس وقتی وارد یو ار ال  میشد انعطاف زیادی برای شما نداشت. این نسخه ها همگی پرملینک نامناسب و چیزی شبیه این بودند.

هر چند اخرین نسخه ی ورد پرس به عنوان یک پرملینک خوب باید شامل تاریخ و اسم پست شما باشد؛ انها ممکن است چیزی مثل این باشند.

 

خلاصه مطالب

میخواهید بعد از این وارد بازی سئو شوید؟

اگر یک وب سایت وردپرسی دارید و تمایل دارید در آن پیشرفت کنید، باید در بهینه سازی آن کوشا باشید بعد از اینکه 7 موارد فوق را رعایت کردید به سراغ فایل های xml  یا  همان سایت مپ و همچنین فایل robots.txt بروید تا به ربات های گوگل سایت خود را نشان دهید. 7 ترفندی که در این مقاله به شما ارائه شد جز بهترین تکنیک ها برای سئو و بهینه سازی سایت بوده اند.

دریافت مشاوره رایگان

برای مشاوره رایگان با این شماره تماس بگیرید.

نظرات

فیلد اجباری*