بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا از دیدگاه های مختلف

هدف این مقاله کمک به تلاش های بازاریابی محتوا شما در سال 2021 و بعد از آن است. مقاله های دیگری با همین نکات می توانید در 100 سایت دیگر پیدا کنید . اما این مقاله همه ی متغیرها را ، مانند الگوریتم های جستجو ، تجربه کاربر ، تغییر رفتار خریدار و سیستم عامل های بازاریابی، که هنگام برنامه ریزی برای محتوا نیاز است را در نظر می گیرد. بنابراین، برای همه ی مشاغل مناسب است و کمک می کند در جهت موفقیت حرکت کنند.

چرا بازاریابی محتوا اهمیت دارد؟

امروزه  برای کمپین های بازاریابی محتوا فاکتورهای زیادی را باید در نظر گرفت. این فقط در مورد آنچه شما می گویید دیگر نیست – کلماتی که می فروشند در دنیای امروز کافی نیستند. بزرگترین مانع پرش گوگل است و شما نمی توانید در گوگل پیدا شوید بدون اینکه بدانید چرا موتور جستجو ممکن است محتوای شما را نسبت به رقبا نشان دهد.

بنابراین ، ما نکات مربوط به محتوای خود را با بینش سئو  آغاز خواهیم کرد و از طریق محتوا ، تلفن همراه ، تجارت الکترونیکی ، انتشارات ، روابط عمومی ، اجتماعی و ویدئویی حرکت خواهیم کرد. دیدگاه های تخصصی زیر به شما بینش و جهت گیری جدیدی برای کانال های مختلف بازاریابی می دهد.

پیشنهاد: در زیر اطلاعات زیادی با توصیه هایی وجود دارد که برای دریافت آن باید هزینه های زیادی به یک مشاور پرداخت کنید. هنگام خواندن هر بخش ، نکات اصلی را یادداشت کنید تا از گم شدن اطلاعات ارزشمندی جلوگیری کنید.

 • مزایای بازاریابی محتوایی برای سئو 

در بهیار، سالهای زیادی است که کار اصلی ما کمک به وب سایتهایی است که تحت تأثیر به روزرسانی الگوریتم گوگل قرار گرفته اند. با هر به روزرسانی که اتفاق می افتد ، ما تمام تلاش خود را می کنیم تا مشتریان موفق خود و همچنین مشتریانی که در حال مبارزه هستند و به ما مراجعه می کنند ، جایگاه خود را در گوگل از دست ندهند.

یکی از هدف های ما از آنالیز گوگل شناسایی هدف گوگل از به روزرسانی جدید است. هدف دیگرمان، دستیابی به سرنخ هایی است که خود گوگل به ما درباره ی آنچه از نظر خودش با کیفیت به نظر می رسد؛ است.

 • مرتبط و به روز بودن

با اکثر به روزرسانی های اصلی ، گوگل به ما می گوید که هدف آنها مرتبط و به روز بودن است. به عنوان مثال ، یک سال پیش ، اگر من کلمه ی “ماسک” را جستجو می کردم ، با توجه به داده های SERPs SEMrush ، نتایج جستجو؛ صفحات با رتبه ی برتر و IMDB که درمورد فیلم ماسک صحبت کرده بودن را نشان می داد. اما امروزه ، نتایج جستجو بیشتر اخبار و مقالات از وب سایت های رسمی دولت را نشان می دهد که مربوط به استفاده از ماسک برای جلوگیری از انتقال ویروس است، را نشان می دهد.

بازاریابی محتوا

ما متوجه شدیم که با به روزرسانی هسته اصلی، گوگل در درک اینکه کدام نوع از محتوا برای نمایش دادن به کاربر بیشتر مفید است ، بهتر شده است. در تجزیه و تحلیل به روزرسانی ، موارد مهم دیگری  هم ذکر کردیم:

 • در بسیاری از موارد ، گوگل در ظاهر کردن صفحاتی که لزوماً طولانی ترین نوع در نوع خود نبودند ، اما در پاسخ دادن به سوالات جستجوگر کامل بودند بهترین کار را انجام می داد.
 • بسیاری از مقالات مشتریان ما که با به روزرسانی هسته اصلی بهبود یافته اند ، مقاله هایی هستند که در مورد تجربه ی اولیه صحبت کرده اند.
 • بسیاری از سایت ها با وجود ایجاد لینک هایی با روش سئو کلاه سفید؛ رتبه ی خود را از دست دادند. به نظر نمی رسد که گوگل این صفحات را به دلیل این لینک ها جریمه کرده است. چیزی که اکثر سئوکارها فراموش می کنند این است که گوگل متوجه می شود که این لینک ها فقط به دلایل سئو وجود دارند.
 • مزایای بازاریابی محتوایی برای رتبه بندی گوگل

با توجه به همه ی این ها ، در اینجا چند پیشنهاد برای مدیریت محتوای شما وجود دارد تا بهترین فرصت را داشته باشید تا گوگل را متقاعد کنید که محتوای شما شایسته ی دریافت رتبه ی خوب را دارد.

 • سایتهایی که رتبه بهتری از شما دارند را تجزیه و تحلیل کنید

اگر رتبه بندی برای کلمات کلیدی اصلی خود ندارید ، به صفحه خود نگاه کنید و آن را با صفحاتی مقایسه کنید که دارای رتبه بندی بهتر از شما هستند. حتی بهتر است ، کسی را که با تجارت شما ارتباط ندارد ، این کار را برای شما انجام دهد. از آنها بخواهید به این سوالات پاسخ دهند: “اگر این جستجو را انجام می دادید و فقط می توانستید در یک پیج قرار بگیرید ، کدام یک از این موارد را انتخاب می کنید؟”

اغلب وقتی این سوال را از مشتری می پرسیم ، آنها می گویند: “صفحه ما بهترین نوع در این زمینه است. ما هر سوالی را که یک جستجوگر می تواند داشته باشد پوشش داده ایم.” به همین دلیل است که می گوییم از دیگران کمک بگیرید. آنچه که ما طبق تجربه دریافتیم این است که با به روزرسانی هسته ی اصلی رتبه ی وبسایت مشتریان بهبود یافت . آنها با مقالات کوتاه و جامع عملکرد خوبی دارند. این اغلب همان چیزی است که جستجوگران ترجیح می دهند.

 • تمام تلاش خود را برای نشان دادن تجربه اولیه انجام دهید

وبسایت هایی که با به روزرسانی هسته ی اصلی بهبود یافته اند ، مقالاتی داشتند که در مورد تجربه اولیه صحبت کرده بودند. یکی از این سایت ها یک وب سایت همکاری بود که هر محصولی را که معرفی میکرد؛ بررسی میکرد. مقالات آنها لیستی از جوانب مثبت و منفی هر محصول براساس تجربیات مشتریانشان در استفاده از این محصولات در زندگی واقعی آنها بود.

در یک مورد دیگر ، وبسایت یک جراح بود که مقالات زیادی در مورد عوارض جانبی جراحی داشت. مقالاتی با این عنوان: اگر اخیراً جراحی کرده اید و عوارض جانبی احتمالی یا مشکلات بهبودی را دارید ،  ترجیح می دهید مقاله ای را از یک نویسنده محتوا بخوانید که در مورد عوارض جانبی احتمالی تحقیقات زیادی انجام داده باشد ، یا می خواهید مقاله ای را که توسط جراحی نوشته شده است بخوانید که هزاران بیمار واقعی داشته است؟

گوگل به این علت که کاربران علاقه ی زیادی به خواندن تجربه ها دارند، ارزش زیادی برای تجربه در زندگی واقعی دارد. تجربه به تصمیم گیری کاربران کمک زیادی می کند. پیشنهاد ما این است که مهمترین مطالب خود را مرور کنید و به این فکر کنید که چگونه می توانید تجربه ی زندگی واقعی را به نمایش بگذارید.

 • اتلاف وقت و هزینه در ایجاد لینک بی اثر را متوقف کنید

در گذشته ، هر لینکی که یک سایت دریافت می کرد ، توانایی بهبود رتبه بندی خود را داشت. گوگل از لینک ها در الگوریتم های خود استفاده می کند زیرا لینک معادل یک توصیه است. اما همانطور که گوگل در گذشته بارها به ما هشدار داده است ، آنها نمی خواهند لینک ها فقط برای اهداف SEO ایجاد شود.

مزایای بازاریابی محتوایی برای بازاریابی 

 • اصول را بپوشانید ، اما وقت خود را روی تمایز بگذارید

کپی بیش از حد مبتنی بر SEO؛ بر بررسی همان جعبه های کلمه کلیدی متمرکز است. به این معنی که شما وقت زیادی را برای نوشتن مقاله ای که همان مطالب دیگران را می گوید؛ تلف می کنید.

در حالی که استفاده از کلمات کلیدی مناسب مهم است ، زمان نوشتن متن، شما نباید به دنبال تقلید از همان پست های موجود باشید. اصول را پوشش دهید ، اما همچنین به این فکر کنید که چگونه برند شما چرخش منحصر به فردی را بر روی آن ایجاد می کند.

به عنوان مثال ، یک پرس و جو می تواند شامل نمونه های خاص صنعت از مشتریان شما باشد. یک سوال می تواند شامل یک مسابقه تعاملی برای تست دانش خواننده شما باشد. کادرهای کلمه کلیدی را علامت بزنید ، اما به این فکر کنید که چه چیزی خواننده شما را به یاد آوردن پست شما نسبت به دیگران سوق می دهد.

 • با اصول خوب UX یک پایه محکم بسازید

اما چیزی که هنوز در بازاریابی محتوا عقب است ، طراحی با کیفیت وتجربه ی کاربری بالا است. خوشبختانه ، در صورت انجام صحیح نیازی به سرمایه گذاری هنگفت ماهیانه نیست. ما در شرکت بهیار با طراحی های کاربرپسند محتواهایی با کیفیت بالا برای مشتریانمان تولید می کنیم.

 

ضرورت بازاریابی محتوایی

باتوجه به نکات گفته شده متوجه ضرورت و اهمیت بازاریابی محتوایی در زمینه های مختلف شدیم. تنها چیزی که نباید فراموش کنید تسلط بر اصول بازاریابی محتوایی است.

دریافت مشاوره رایگان

برای مشاوره رایگان با این شماره تماس بگیرید.

نظرات

فیلد اجباری*