سئو چیست؟

همه چیز درباره ی سئو

سئو چیست و چه کاربردهایی دارد؟

سئو چیست و چه استفاده هایی دارد و چرا مهم است ؟ سئو به بیان راحت به معنی جملاتی است که هم اکنون و در عصر حاضر در دنیای مجازی بیشتر سرچ می‌شوند. مخاطبانی که پس از ایجاد وب‌سایت خود از پایین  بودن نرخ ویو، کم بودن فروش و پرطرفدار نبودن سایت خود دلواپس اند و شیوه برطرف کردن این دلواپسی ها چیزی نیست جز سئو و بهینه سازی سایت.

در این مطلب ، تلاش کرده‌ایم به پرسش های مهم شما در حیطه سئو با بیانی آسان جواب دهیم. در صورتی که شما هم دوست دارید بفهمید سئو چیست و چه اثری بر وب‌سایت‌ها دارد تا انتهای مقاله با ما باشید.

 

تعریف سئو

seo مخفف واژه Search Engine Optimization است و معنی آن بهینه‌سازی موتور جستجو می باشد.

در اصل به اموری که در طول راه اندازی یک وب‌‌سایت، ایجاد محتوا و… اعمال می کنیم تا وب‌سایت ما در برآیند سرچ گوگل رتبه بالاتری بدست آورد، سئو گفته می شود.در صورتی که قصد داشته باشیم به پرسش سئو چیست جواب کامل تری بدهیم اول می بایست پیرامون موتورهای سرچ اطلاع بیشتری داشته باشیم.

 شیوه کار موتور جستجو چگونه است؟

موتورهای جستجو مانند گوگل شامل برنامه های گوناگونی هستند که هر یک مقاصد و شیوه کار معینی دارند، ربات یا برنامه هایی  به اسم spider،crowler ،indexer و… که توضیح و شرح  آن ها در این مطلب شدنی نیست.موتورهای سرچ با استفاده  این نرم افزارها در صفحات وب به سرچ مشغول می شوند و محتوای صفحات سایت‌ها را طبقه بندی کرده و در پایگاه‌ اطلاعات خود سیو می نمایند.

وقتی که مخاطب جمله ای را سرچ می‌کند، موتور سرچ در پایگاه اطلاعات خود به سرچ جمله جستجو شده مشغول می شود و نزدیک‌ترین برآیند ها را به شما نشان خواهد داد.

پس عکس تفکر همگان، موتور سرچ از پیش پایگاه اطلاعات را فراهم کرده و این طور نیست که همان وقت سرچ همه وب را جستجو کند.

اهداف سئو

 موتورهای جستجو چه ارتباطی با سئو دارند؟

احتمالا این پرسش برای شما پیش می آید که ربط این داستان به سئو در کجاست؟ می بایست آگاه باشید که موردی که در این موضوع مهم است همان رتبه بندی و ترتیب نشان دادن نتایج جستجو می باشد.

سئوکاران  همیشه در پی یافتن شیوه هایی هستند که با استفاده از آن قادر باشند رتبه سایت مورد نظر خود را در برآیند سرچ ارتقا دهند.موتورهای جستجو با استفاده از دسته ای از الگوریتم‌ و شیوه نامه ها تلاش می‌کنند نتایج را به گونه ای رتبه بندی کنند که مخاطب با سرچ خود نزدیک ترین نتیجه را بدست آورد.

این رتبه ‌بندی و ترتیب نشان دادن به عوامل گوناگونی وابسته است. اصولا برای پیشگیری از سوء‌ استفاده، داده هایی پیرامون شیوه کار الگوریتم‌ها انتشار نمی یابد.مقصود سئو  معرفی این الگوریتم‌ها است تا قادر باشد سایت مورد نظر خود را در اولویت بدنی ارتقا دهد و رتبه بهتری را نتایج بدست آورد .

در شروع این کار الگوریتم‌های موتورهای سرچ آنقدر ها ارتقا یافته نبودند و بعضی اشخاص با سوء استفاده از ایرادات الگوریتم‌ها، سایت خود را در بازه زمانی کمی به صفحه‌ی اول نتایج گوگل می آوردند. اما هم اکنون با ارتقای بنیادی در الگوریتم‌ها اصولا تنها سایت‌هایی که به شکل حقیقی و صحیح کار می کنند به صفحه‌ی نخست راه خواهند یافت .

اهمیت سئو

چرا seo مهم است؟

الان  که به شکل تمام و کمال به پرسش مهم سئو چیست جواب دادیم ، امکان دارد این پرسش برای شما ایجاد شود که علت مهم بودن سئو چیست و به چه خاطر می بایست در پی سئو سایت باشیم؟

در جواب به این پرسش دو علت با اهمیت وجود دارد که ارزش سئو را بالا می برد:

۱- بیشتر اشخاص پرسش های ذهنی، کالاهایی که می خواهند خریداری کنند و کوتاه شده هر موضوعی که دوست  دارند پیرامون آن بیشتر بفهمند را در اینترنت سرچ می‌کنند.

با سئو و بهینه سازی سایت این امکان برای شما وجود دارد که در نتایج این سرچ ها نشان داده شوید، کلیک و ویو بالاتری کسب کنید و خریدار و کاربر زیادتری را جلب نمایید .

۲- موتور سرچ همان موردی را برای مخاطب نمایان می کند که مخاطب به دنبال سرچ آن بوده است. به این معنی که در صورتی که مخاطب با سرچ به سایت شما وارد شود، درپی کالا یا مقاله شما بوده است. بنابراین او یک مخاطب دارای هدف است که امکان دارد این فرد در آینده به خریدار مبدل گردد.

چرا باید از سئو استفاده کنیم؟

اصولا ادمین‌های سایت جهت فروش زیادتر، بالا بردن ترافیک سایت و برند سازی، مبالغ زیادی را برای تبلیغات پرداخت می‌کنند. اصولا این تبلیغات در  زمان گذرا با پرداخت مبالغ زیاد برآیند مطلوبی را در پی خواهند داشت اما با انجام نشدن این تبلیغات، برآیند کسب شده به طور چشم گیر پایین می آید.

یکی از دلایی که سبب شده اکثر اشخاص به طرف سئو بروند، مبالغ پرداخت شده کمتر و پایداری بیشتر آن است.در صورتی که سئو با شیوه درست و براساس قاعده صورت گیرد و ادامه داده شود در بازه زمانی طولانی برآیند مثبت آن را ماندگار خواهد بود و زمان زیادی هزینه ای نخواهید کرد.

اگر می خواهید سایت خود را سئو کنید می توانید از سئو در اصفهان و خدمات سئو شرکت بهیار استفاده کنید.

اصول سئو

اهداف سئو چیست؟

همان گونه که تا به اینجای امر فهمیدید سئو سبب بهتر شدن رتبه شما در برآیند موتورهای سرچ مانند گوگل، یاهو، بینگ و.. می گردد. این مورد تاثیر بسزایی را در پی دارد که هر یک از آن ها از مقاصد سئو به حساب می آید.

با اهمیت ترین مقاصد سئو در زیر آورده شده اند:

-مشاهده شدن سایت در برآیند سرچ

-ارتقا امتیاز سایت

-بالا بردن ویو سایت

-بالا بردن فروش

-مطلوب ترین شیوه تبلیغات

-برندسازی

و …

 

اصول سئو چیست؟

به این خاطر که شما این امکان را داشته باشید که برای یک سایت را سئو انجام دهید اولین کاری که می بایست انجام دهید این است که داده های خود را در این حیطه ارتقاه بخشید و همیشه به دنبال آموزش های جدید  باشید.

شما می بایست آگاه باشید که مبانی سئو چیست و براساس قانون ، قاعده و فنون اصول سئو را انجام دهید. در زیر اصول انجام سئو را برای شما آورده ایم.

-راهبرد سئو داشته باشید.

با اهمیت ترین کاری که جهت آغاز سئو یک سایت می بایست اعمال کنید این است که یک راهبرد سئو داشته باشید و برای انجام کار خود برنامه راه معین نمایید. شما با این امر این امکان را دارید که بفهمید در هر مرحله می بایست چه اموری را صورت بخشید و طرح ریزی داشته باشید.

البته که وجود یک راهبرد به کار شما قاعده و قانون خاصی می بخشید و کمک کند تا با طرح ریزی به شکل مطلوب تری کار ها را انجام دهید اما موردی که در اینجا اهمیت دارد این است که جهت نوشتن راهبردهای سئو هم می بایست به طور ماهرانه و کارشناسانه کار کنید تا در نصفه راه با مسائل گوناگون مواجهه نشوید.

– محتوا باکیفیت بنویسید.

ایجاد محتوا سئو شده تولید محتوایی می باشد که به غیر از این که مبنای سئو در آن رعایت شده مورد علاقه مخاطبان ایجاد شده و این امکان را دارد که مخاطبان را به خود جذب کند.

جهت تولید محتوا می توانید به کلاس تولید محتوا بروید و یا در صورتی که قصد دارید مدیریت سئو یک سایت را انجام دهید این امکان برای شما وجود دارد که این مورد را به گروه تولید محتوا محول نمایید.

البته می بایست آگاه باشید که تنها بودن محتوا در سایت شما به ارتقای آن سایت کمک نمی کند و الزامی است محتوایی ایجاد کنید که مبانی سئو  در آن رعایت شده و بسیاری از موارد مهم برای تولید محتوا را هم شامل باشد.

-ارتقای سرعت سایت

در جواب به پرسش اصول سئو کدام اند می بایست بگوییم که شما باید همه عواملی را که جهت ارتقای امتیاز سایت اهمیت دارد را در دسته این مبانی بدانید و جهت اعمال این مبنای طرح ریزی کنید.بهتر شدن سرعت سایت یکی از اموری می باشد که می بایست جهت ارتقای امتیاز سایت به آن دقت بسیاری داشته باشید و عواملی که باعث می شود سایت افزایش سرعت داشته باشد را رعایت کنید.

شما می بایست در سایت خود عکس های باکیفیت و اما با حجم پایین به کار ببرید . تلاش کنید از طراحان ماهر در این حیطه استفاده کنید تا هم عکس هایی در سایت داشته باشید که مخاطبان را به خود جذب نماید و هم از لحاظ حجمی ، اندازه کمی داشته باشند.

این امکان برای شما وجود دارد که تجهیزات گوناگونی برای بررسی سرعت سایت استفاده کنید که متداول ترین این تجهیزات GTmetrix و pagespeed هستند.

-ریسپانسیو بودن سایت

از دیگر مبانی که می بایست در اصول سئو مد نظر قرار دهید این است که همه صفحات سایت های خود را در دستگاه های گوناگون نشان دهید و نقصی در نشان دادن سایت در دستگاه های مختلف وجود نداشته باشد.

 

کلام آخر

ما در این مقاله به طور کامل پرسش هایی که در مورد سئو امکان داشت به ذهن شما خطور کند را پاسخ دادیم. درصورتی که  باز هم سوال بی پاسخ در این حیطه دارید دیگر مقالات ما پیرامون سئو را مطالعه نمایید.

دریافت مشاوره رایگان

برای مشاوره رایگان با این شماره تماس بگیرید.

نظرات

فیلد اجباری*