سئو خارجی چیست

سئو خارجی چیست؟ 15 نکته سئو off page [2024]

یک سئو کار حرفه‌ای معمولا با زیر شاخه‌های سئو آشنایی دارد و یک بخش را به صورت تخصصی انجام میدهد. سئو به سه بخش سئو داخلی، سنو خارجی و سئو تکنیکال تقسیم می‌شود. هر سئو کار نیز بر اساس استراتژی کلان خود یک بخش را مد نظر قرار خواهد داد. امروز با کمک مشاورین آژانس فول سرویس دیجیتال مارکتینگ بهیار قصد آشنایی با سئو خارجی را خواهیم داشت. قبل از اینکه به پاسخ سوال « سئو خارجی چیست؟ » بپردازیم. لازم است به اهمیت تبلیغات در این بخش اشاره کنیم. برای درک بهتر سئو خارجی بهتر است که اندک نگاهی به دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات نیز داشته باشیم. به همین جهت پیشنهاد ما به شما بررسی مقاله « دیجیتال مارکتینگ چیست؟ » خواهد بود.

سئو خارجی چیست؟ « سئو Off Page »

اگر به مباحث سئو علاقه دارید و آن را از منظر منابع مرجع مورد بررسی قرار میدهید، عبارت « Off Page Seo » را مشاهده خواهید کرد. به صورت کلی سئو خارجی به کلیه اقدامات یک سئو کار خارج از سایت گفته می‌شود. اما زمانی که به صورت دقیق سئو خارجی را مورد نقد و بررسی قرار میدهید، متوجه خواهید شد که سئو خارجی و سئو داخلی نقاط اشتراک بسیار زیادی دارند. تا زمانی که سایت شما به لحاظ پارامترهای سئو داخلی آماده نباشد، انجام سئو خارجی سخت می باشد. بعد از مطالعه این پست آموزشی می‌توانید با بررسی مقاله « سئو داخلی چیست؟ » درک بهتر از سئو خارجی پیدا کنید. در ادامه مهمترین اصل سئو خارجی را مورد نقد و بررسی قرار خواهیم داد.

1. لینک سازی خارجی از نوع خرید تبلیغات

از مهمترین اصول سئو خارجی می‌توان به لینک سازی اشاره کرد. اما لینک سازی خود چندین نوع مختلف دارد و هر یک از آن ها نیز اصول و قواعد خاص خود را دارد. زمانی که یک سئو کار تمامی پارامترهای سئو داخلی را رعایت می‌کند و سایت او آماده دریافت ورودی خارجی می‌باشد، برای کسب اعتبار از دیگر سایت‌ها اقدام به لینک سازی خارجی به واسطه تبلیغات خواهد کرد. دقت کنید که در لینک سازی خارجی شما، به هیچ وجه از تگ تبلیغاتی نباید استفاده شود، چرا که گوگل روی خرید و فروش بک لینک اندکی حساس است و انتقال اعتبار به درستی انجام نخواهد شد.

لینک سازی خارجی از نوع خرید تبلیغات

2. کامنت مارکتینگ

زمانی که به دنبال پاسخ سوال « سئو خارجی چیست؟ » می‌گردید، باید به بررسی روش‌هایی بپردازید که در آن نظر گوگل و دیگر مخاطبین را به سمت سایت خود جلب کنید. به همین منظور نیز شما می‌توانید با استفاده از یک استراتژی، کامنت تبلیغاتی نیز استفاده کنید. برای این منظور شما به صورت طبیعی و غیر طبیعی اقدام به تعریف کامنت‌ کرده و در آن سایت هدف را مورد تبلیغ قرار میدهید. در این روش نباید صرفا تبلیغات انجام شود، بلکه کامنت تبلیغاتی شما با توجه به کانسپت به صورت غیر مستقیم انجام خواهد شد.

3. فعالیت در گروه‌ها و فروم های مطرح

زمانی که داخل گوگل یک بررسی کلی انجام می‌دهید، متوجه خواهید شد که تعداد بسیار زیادی سایت وجود دارد که در مورد پاسخ یک سوال باید با دیگران بحث و گفتگو نمایید. به عنوان مثال اگر به دنبال پاسخ سوال « Off page seo چیست » میگردید در یک گروه سئو خواهید دید که کاربران به معرفی سایت ایکس می‌پردازند و از دیگران دعوت می‌کنند برای درک بهتر موضوع گفتگو از سایت هدف استفاده کنند. گوگل نیز با بررسی این نظرات و گفتگو ها نسبت به سایت ایکس و همچنین توانایی‌های او در این حوزه اندکی حساس خواهد شد و به آن سایت توجه بیشتری خواهد کرد.

فعالیت در گروه‌ها و فروم های مطرح

4. سوشال سیگنال

یکی از جذابترین تکنیک های سئو خارجی استفاده از سوشال سیگنال می‌باشد. در این روش شما باید در فضای مجازی به صورت غیر مستقیم تبلیغات سایت خود را انجام دهید. دقت کنید که گوگل با استفاده از ابزاری مخصوص، شبکه های اجتماعی را مورد نقد و بررسی قرار میدهد. بنابراین شما با صحبت کردن از سایت هدف در شبکه های اجتماعی نظر گوگل را به خود جلب خواهید کرد. دقت کنید که این تکنیک خودش به چندین و چند مقاله نیاز دارد و در روزهای آتی آن را به صورت دقیق مورد نقد و بررسی قرار خواهیم داد. البته خودتان نیز می‌توانید با فعالیت به نام برند خود در شبکه های اجتماعی به گوگل سیگنالی معتبر ارسال کنید.

5. پست مهمان « رپورتاژ »

اگر از سئو کاران قدیمی در مورد پاسخ سوال « سئو خارجی چیست؟ » صحبت به میان آورید، به شما تکنیک رپورتاژ نویسی را پیشنهاد خواهند داد. در این روش شما سایت‌های قوی که مکمل سایت‌تان می‌باشند را پیدا می‌کنید و در آن یک پست آموزشی منتشر خواهید کرد. رپورتاژ نویسی اصول خاص خود را دارد و صرفا با استفاده از پست مهمان رایگان نتیجه مطلوبی به دست نخواهید آورد. به همین دلیل است که سئو کاران روی این موضوع برنامه ریزی قابل توجهی انجام میدهند و به صورت غیر مستقیم خود را به دیگران معرفی می‌کنند. ( لینک سازی شما باید بدون تگ تبلیغاتی در دسته بندی اصلی سایت مطرح شود.)

پست مهمان

6. تمرکز روی برندینگ

اگر بخواهیم در مورد برندینگ و همچنین روش‌های آن صحبت کنیم، نیاز به چندین و چند ساعت گفت و گو خواهد بود. همین مقدار بدانید که انجام تمامی استراتژی‌های برندینگ در محیط وب از زیر شاخه‌های سئو خارجی است. در صورتی که استمرار داشته باشید، نتایج بسیار جذابی به دست خواهید آورد. دقت کنید آگاهی از برند و همچنین تعریف شخصیت برندینگ برای شما اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

7. تمرکز روی بازاریابی ویدیویی

زمانی که با متخصصین سئو خارجی بهیار آکادمی صحبت می‌کردیم، نکات بسیار جذابی در مورد گوگل و بازاریابی ویدیویی به ما آموزش دادند. امروزه گوگل تمرکز خود را روی محتوای گرافیکی قرار داده است و در سال 2024 نیز این موضوع را به بهترین شکل ممکن بسط خواهد داد. به همین دلیل با استفاده از تکنیک‌های بازاریابی ویدیویی و همچنین تولید محتوای ویدیویی می‌توانید روی سئو خارجی سایت خود کار کنید. البته استفاده از استراتژی بازاریابی ویدیویی بدون تعریف محتوای متنی مناسب در حال حاضر کارساز نیست و بهتر است که این دو به صورت مکمل انجام شود.

8. استفاده از اینفلوئنسر

سئو خارجی اصول بسیار متنوعی دارد و یکی از مباحثی که از سال 2017 به بعد در حال بسط و گسترش می‌باشد، اصول مربوط به اینفلوئنسر مارکتینگ است. دقت کنید که این روش یک حالت تلفیقی از چند استراتژی تبلیغاتی و سئو به صورت همزمان بوده و نباید آن را به صورت ساده در نظر گرفت. به همین دلیل بعد از تقویت فضای مجازی سایت و همچنین فعالیت در حوزه بازاریابی ویدیویی باید روی این روش سرمایه گذاری کنید. چرا که بدون داشتن زیر ساخت قوی استفاده از این روش با شکست روبرو خواهد بشد.

استفاده از اینفلوئنسر در سئو خارجی

9. تبلیغات هوشمندانه و با هدف دریافت ورودی ارگانیک

متخصصین سئو خارجی پیوسته از یک استراتژی جدید برای جذب مخاطب استفاده می‌کنند. یکی از این روش ها پرداخت هزینه به افراد و یا سایت‌های دیجیتال مارکتینگ برای سرچ برند می‌باشد. در این روش یک انسان و یا یک ربات برند شما را جستجو می‌کند و سپس بر روی یکی از بخش‌های سایت شما انرژی ثبت می‌کند. در این روش معمولا افراد تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت که ورودی ارگانیک خود را در سایت مدیریت کنند تا نرخ پرش آن ها افزایش پیدا نکند. اگر نیم نگاهی به آگهی دیوار داشته باشید، در این باره تکنیک‌های جذابی مشاهده خواهد کرد. 😜🖐🏻

10. لینک سازی خارجی با سایت مطرح

فرض کنید که شما در حوزه آموزش یک مهارت خاص فعالیت می‌کنید. حال اگر بخواهید آخرین مطالب به روز را ترجمه و به اسم خود منتشر کنید گوگل اعتبار شما را کاهش خواهد داد. اما اگر بتوانید مطالب طولانی را خلاصه سازی کنید و با ذکر برند در سایت خود منتشر نمایید، در این صورت در گوگل اعتبار سایت شما رو به افزایش است و این نوع لینک سازی از نظر گوگل معتبر خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید از پست آموزشی « چگونه متخصص سئو شویم » استفاده نمایید.

11. بوک مارک در سایت های اصلی مرجع

زمانی که شما بتوانید ارتباط سایت خود با سایت های مطرح را بهبود بخشید، گوگل به اعتبار سئو خارجی شما خواهد افزود. شما باید در سایت های تعریف شده برای این استراتژی مانند Reddit ، StumbleUpon ، Digg ، Delicious و … پست ها و نکات آموزشی خود را به اشتراک بگذارید. در مرحله بعد تمامی مطالب منتشر شده را بوک مارک کنید. از طرفی می‌توانید پاسخ سوال دیگران را بدهید و آن ها را به سمت سایت خود نیز هدایت سازید. بوک مارک کردن به اندازه شبکه‌های اجتماعی برای شما اهمیت و ارزش دارد و می‌تواند روی رشد سئو خارجی شما تاثیر گذار باشد.

بوک مارک در سایت های اصلی مرجع

12. ثبت سایت در دیگر موتورهای جستجو

اگر از یک سئو کار خبره در خواست پاسخ سوال « سئو خارجی چیست؟ » داشته باشید، به شما در مورد ثبت سایت در دیگر موتورهای جستجو اطلاعاتی خواهد داد. نکات قبلی معمولا به صورت روتین در تمامی سایت ها انجام خواهد شد. اما ثبت سایت در دیگر موتورهای جستجو به ندرت مورد توجه قرار می گیرد. استفاده از بینگ، یاندکس، یاهو، الکسا و … می‌تواند ورودی سایت شما را به صورت ویژه افزایش دهد. البته به شرطی که محتوای شما نیز ارزش کافی داشته باشد. اصول سئو موتورهای جستجو نیز نزدیک به یک دیگر می‌باشد و این موضوع از منظر سئو خارجی برای سئوکار اهمیت بسیار بالایی خواهد داشت.

13. فیلترینگ ورودی اسپم سایت

هنگامی که سایت وبمستران را مورد نقد و بررسی قرار میدهید در مورد تکنیک های سئو کلاه سیاه اطلاعات بسیار زیادی به دست خواهید آورد. یکی از تکنیک های سئو کلاه سفید بررسی بک لینک های ورودی سایت و حذف بک لینک های نامعتبر خواهد بود. زمانی که سایت های رقیب برای سایت شما از بک لینک اسپم استفاده می‌کنند، شما به عنوان یک سئوکار باید آن ها را غیر فعال و بدون تاثیر کنید. بررسی این موضوع به عهده سئو کاران خارجی می‌باشد، اما به اشتباه آن را به بخش سئو تکنیکال واگذار می‌کنند. در صورتی یک سئو کار حرفه ای با خدمات سئو آشنایی داشته باشد، فیلتر ورودی سایت برای او کار سختی نخواهد بود.

14. استفاده از کمپین‌ تبلیغاتی گوگل

گوگل برای بهبود فروش سایت ها امکان استفاده از کمپین تبلیغاتی را میدهد. اما یک سئو کار حرفه ای صرفا به دنبال بهبود فروش نیست و همزمان بهینه سازی سایت را تقویت می‌کند. شما با استفاده از پلن‌های مختلف تبلیغات گوگل می‌توانید، علاوه بر ایجاد آگاهی از برند، فروش، برندینگ، سئو بهتر سایت، روی هرم بازاریابی محتوا نیز سرمایه گذاری کنید. در این صورت مخاطب پس از ورود به سایت شما به دلیل رسیدن به راس هرم بازاریابی محتوا زمان و هزینه زیادی صرف خواهد کرد. (هرم بازاریابی محتوا یکی از استراتژی‌های کانتنت مارکتینگ می‌باشد که در آن محتوا به صورت کد و طبقه بندی شده در اختیار افراد قرار خواهد گرفت.)

استفاده از کمپین‌ تبلیغاتی گوگل

15. ایجاد حساب کاربری Google My Business

هر گاه به دنبال پاسخ سوال « سئو خارجی چیست؟ » بودید و فرد به حساب کاربری Google My Business اشاره نکرد، او را یک فرد متخصص ندانید. زمانی که شما سایت خود را به صورت یک سایت فروشگاهی و یا خدماتی در گوگل ثبت نمی‌کنید، این موضوع به معنی عدم تسلط سئو کار روی مفاهیم سئو خارجی است. ایجاد حساب کاربری Google My Business به سئو فنی، سئو داخلی و سئو خارجی مرتبط است. اما مسئول سئو خارجی باید آن را ثبت کند و سپس روی سئو محلی سایت نیز سرمایه گذاری کند. به عنوان یک سئو کار باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا اطلاعات هویتی و نحوه فعالیت سایت خود را به صورت دقیق ثبت نمایید. در این صورت الگوریتم‌های قدیمی گوگل نیز، بهتر سایت شما را مورد بررسی قرار میدهد.

سخن پایانی

در این پست آموزشی به صورت ویژه به بررسی پاسخ سوال « سئو خارجی چیست؟ » پرداختیم. در صورتی که شما نیز از یک تکنیک خاص برای سئو خارجی استفاده می‌کنید، خوشحال می‌شویم که در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. در پایان اگر بخواهیم یک جمع بندی از نکات مطرح شده خدمت شما ارائه کنیم، باید به اهمیت تگ‌های تبلیغاتی اشاره نماییم. در صورتی که لینک سازی و یا تولید محتوای ویژه سئو خارجی با تگ تبلیغاتی انجام شود، ارزش و اعتبار آن کاهش پیدا می‌کند. برخی از سئو کاران کم تجربه در زمان خرید رپورتاژ آگهی و تبلیغات بنری به تگ تبلیغاتی آن توجه کافی ندارند. همین امر نیز موجب می‌شود که موتورهای جستجو اعتبار اقدامات آن ها را کاهش دهند.

سئو کاران خارجی باید به آپدیت های هسته گوگل و همچنین تغییرات الگوریتم‌های آن آگاه باشند. چرا که با یک تغییر ممکن است که بخش قابل توجهی از بک لینک‌های آن ها از اعتبار خارج شود. به عنوان مثال در گذشته سئو کاران از مزرعه لینک برای بهبود سئو خارجی استفاده می‌کردند. اما در شرایط حال حاضر استفاده از چنین تکنیکی ارزش و اعتبار یک سایت را کاهش میدهد. در صورتی که از مطالعه این پست آموزشی لذت بردید، خوشحال می‌شویم، آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیار را در شبکه های اجتماعی خود به دیگران نیز معرفی نمایید. ❤ امروزه کسب و کارهای سنتی بسیار زیادی برای رشد و فروش بیشتر به کمک‌های بهیار نیاز خواهند داشت. رسالت ما تبدیل کسب و کارهای سنتی به کسب و کارهای به روز خواهد بود.

نظرات

فیلد اجباری*